eXcelent Mystic Sk8 Cup 2016

Největší skate svátek v centru Prahy se opět blíží. Letos už po dvaadvacáté – a našlapanější než kdy předtím.

01.července   10:00 Skatepark Štvanice

Máš doma svoje prkno? Baví tě náš cestovní blog Tomáše Vintra? Poslouchal jsi před deseti lety Avril Lavigne? Nebo ještě jinak: Připadáš si jakkoliv propojenej se skate světem? Pokud jo, tahle akce je absolutní povinnost. Skatepark na Štvanici se během prvního červencovýho víkendu promění v Mekku všech fanoušků.

Hlavním pilířem Mystiku jsou samozřejmě závody. Organizátoři letos opravdu zabrali a slíbili účast zhruba 150 profesionálních jezdců celkem z pětadvaceti zemí. Ve hře je exkluzivní prize money v hodnotě 33 tisíc dolarů (asi 800 tisíc korun). Jezdí se ve třech disciplínách (streetstyle, bowl, best trick) a celej program trvá od pátku až do neděle. Zkrátka nepřijdou ani holky, pro který je připravenej závod v disciplíně streetstyle. Finálový jízdy jsou naplánovaný na nedělní odpoledne, poháry se budou předávat po osmé večer.

Na svý si ale přijdou i ti, kteří závodům moc neholdujou a láká je spíš myšlenka strávit první letní víkend na největší open air akci v centru Prahy. Doprovodnej program stojí za to: tradiční Relax zóna na břehu Vltavy nabízí přes den super místo k odpočinku a nabrání sil. Večer se potom rozjedou koncerty. Každej den má na programu jednu pecku: už v pátek vystoupí britští kytaroví oblíbenci The Subways.

V sobotu je potom vystřídá rytmus dřevního hardcore USA v podání Walls of Jericho a Norma Jean. Nedělní tečku obstará unikátní rapová formace ve složení DJ VEC + Midi + Hafner + Zverina + Vladimir 518. Plus, samozřejmě, pravidelný afterparties po desátý hodině na separátní DJ stage.

Přidejte k tomu takový lákadla jako pojízdnej tetovací salon, fingerboarding nebo živý přenosy ze závodů na velkoplošný obrazovce, a program na víkend je jasnej. Akorát si nezapomeňte doma peněženku – kromě eXcelentu se bude utrácet i za skate vybavení a merch. Víc info na oficiálních stránkách akce.

01.07.-03.07. 10:00
750 kč (vstupenky)
Skatepark Štvanice

Tohle tě bude zajímat

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>