Ty Dolla $ign vyučoval z hip-hopu

Kšilty rovnější než holandskej venkov, beaty ostrý jako žiletka, čtyři rappeři ve skvělý formě. Lucerna Music Bar se v pondělí 18. dubna proměnila v hip-hopovej chrám.

Délka článku: 2 min
Recenze

Koncertní série eXcelent Jukebox má opravdu širokej záběr - poslední dobou jsme viděli třeba britský kytarovky nebo popový senzace z USA. Tentokrát přišel na řadu hip-hop, a line-up byl složenej ukázkově: nejdřív Jazz Cartier, potom Krept & Konan, a na závěr samozřejmě Ty Dolla $ign.

Ti, kteří se vykašlali na warmup a dorazili až na hlavní hvězdu večera, můžou dost hořce litovat. V Lucerně to totiž tepalo hned od začátku, a i když Jazz Cartier neměl úplně plno, fanoušci dělali ukázkovej brajgl hned od songu číslo jedna. Přesně podle plánu.

01

V Lucerně je možný vidět na pódium z asi dvaceti různejch míst, takže vytvořit super atmosféru je poměrně jednoduchý. Když ale na pódium naběhne crew, kterou tvoří dva rappeři, DJ a kameraman, výsledkem je absolutní výbuch - ruce ve vzduchu, třetina lidí si to točí na mobil, zbytek pije pivo a hází sebou do rytmu jak šílenci. Krept & Konan rozhodně ví, jak nastolit pořádnej diktát.

02

Většina lidí ale napjatě čekala na zlatej hřeb večera - a Ty Dolla $ign si dával na čas. Už během rozehřívačky s DJem se z publika začínalo kouřit, a když se rozsvítily světla a naběhl sám Tyrone William Griffin Jr. (v sexy vojenský bundičce), všechny ruce šly nahoru. Hip-hopový fanoušky člověk zkrátka musí obdivovat. Jejich rytmickou koordinaci by jim mohla závidět půlka bubeníků z konzervatoře.

03

A Tyrone se opravdu snažil - hecoval lidi, chválil Prahu, skákal na pódiu a do toho střídal rap se zpívanýma R'n'B ornamentama. Prostě týpek, kterej přijel na party a nechtělo se mu čekat, tak ji rozjel už během koncertu (s pomocí různých, uhm, látek). V jeden okamžik vylezl na bednu a vystřihl pár riffů na basu. Jindy zase rozeskákal celej sál podle hesla "příkladem se člověk učí".

04

Na závěr mu pak přišlo líto, že on je tady a fanoušci tam, tak se rozhodl s tím něco udělat. A to přitom jeho průlomovej megahit Or Nah ve studiový verzi zní jako ospalá hymna k pokouření v podvečerním slunci. Naživo je Tyrone mnohem větší pankáč. A takhle mu to sluší.

05

Souvisejíci akce

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>