Selah Sue umí ovládat okolní vesmír

Tahle mladá Belgičanka možná na první pohled působí křehce, ale ve chvíli, kdy začne zpívat, roztančí svým hlasem téměř každýho. Nás teda určitě...

Délka článku: 1 min
Recenze

Výlet do Brna na poslední jarní zastávku koncertní série eXcelent Jukebox začal jak Rallye Monte Carlo, jenom na D1. Všude kamiony, policajti, kolony a k tomu na tachometru třicítka a v očích smrt. Neva, pro Selah Sue uděláme cokoliv.

Klub SONO je krásnej, ale než jsme se dostali dovnitř, byla už půlka akce pryč. Z předskakující Emmy Smetany jsme stihli asi dvacet vteřin.

_DS02732-original.jpg 

Nástup Selah Sue ale všechno proměnil o 180 stupňů. Tahle popová princezna z Belgie se v ČR (a na Slovensku) v posledních letech objevuje hodně často, stačí ale chvilka pozorování a je jasný proč. Selah má okouzlující přístup: nic neřeší. Je tak v pohodě, že klidně zahájí koncert klavírní baladou a v půlce vyzve všech pět doprovodnejch muzikantů, aby si vystřihli sólíčka.

_DS02598-original.jpg

A publikum na tuhle hru přistupuje od samýho začátku. Prostor Sona má naprosto geniální zvuk, takže každá nota je slyšet až vzadu v sále, zatímco Selah předvádí, jak svým rozsahem umí přezpívat klavír. Pauzy mezi skladbama jsou dlouhý, protože lidi prostě odmítají přestat tleskat. Tohle byl bez nadsázky jeden z největších zážitků za hodně dlouhou dobu.

_DS02626-original.jpg

Zpátky do Prahy se dostáváme až nad ránem, ale už to nevadí. Venku přestalo pršet. Dálnice je prázdná. Turecký kamiony odpočívaj na benzínkách. V hlavě zní spousta melodií. Selah Sue obrátila realitu naruby. Děkujeme.

_DS02515-original 

...a pro vás aspoň pár momentů v naši galerii níže .) 

Fotogalerie

Souvisejíci akce

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>