Jack & Jack ft. Johny Machette: Lucernu ovládla nová generace

Další zastávka série eXcelent Jukebox nabídla dost intenzivní zážitek. Johnny Machette, Jack & Jack a řev publika v tónině level C6. Dali jsme to.

Délka článku: 1 min
Recenze

Experiment začíná. Jdu na koncert kapely, kterou jsem nikdy neslyšel. Jack & Jack. Pochází z Nebrasky a hrajou pop-rap, což ve svým nižším středním věku slyším poprvé. Účesy slečen, nalepenejch na dveře Lucerna Music Baru, připomínají amazonskej prales. Jdeme na to.

01

Nejdřív předkapela: Johnny Machette. ‘Udělejte bordel pro Mačetu’, hlásá DJ zpoza pultíku s MacBookem, z něhož se linou uniformní beaty, zatímco Mačeta pochoduje po pódiu v šedým tričku a fanynky hulákaj jako na závodech Formule 1.

04

Na baru potkávám sympaťáka, kterej sedí stranou dění a dává si svoje pivko. Nemusíme spolu ani mluvit; stačí jeden pohled. Rozumíme si. Tenhle pán pravděpodobně vyrůstal na Def Leppard nebo něčem takovým. Ptám se ho, jestli si ho můžeme vyfotit. Souhlasí.

03

Nástup Jack & Jack signalizuje ohlušující řev. Lekl jsem se a vrazil do zdi. Dost lidí má s sebou transparenty. Mobily svítí jak maják na ostrově Faros. Publikum zvyšuje hlasitost na úroveň 'startující stíhačka'. Potím se.

05

Surrealismus celýho večera končí po devátý hodině. Jackové se loučí, já dopíjím druhý pivo a jdu na tramvaj. Spoustě lidí se tady dneska splnil sen. Přeju jim to. Přicházím domů a koukám na sebe do zrcadla. Vidím šedivej vlas.

Redaktor, kterej stárne

02

Fotogalerie

Souvisejíci akce

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>