Krása má jméno Lunchmeat Festival. Podívej se na fotky

Páteční Lunchmeat se povedl. Lidí i beatů bylo hodně, takže spokojenost. Přečti si exkluzivní report z akce, podívej se na padesátku našich fotek a pronikni na chvíli do atmosféry elektronickýho chrámu.

Délka článku: 1 min
Recenze

Zažít klubing jinak“ – tahle věta by klidně mohla být mottem v pozadí Lunchmeat festivalu 2015. Elektronická událost roku se letos vytáhla s dosud nejsoudržnějším lineupem, pevně následujícím temně taneční leitmotiv letošního ročníku, ale nic není tak jednoduché a jasné dané, jak by se mohlo hned zdát – na Lunchmeatu obzvlášť.

Začátek festivalu poznamenala noisová seance Electric Indigo v závěsu s přísně avantgardním příspěvkem ruského producenta CoH. Ukázkové odbočení z očekávaných mantinelů současné techno horečky pak představil ostrovní objev Vessel s neuroticky Buñuelovskou projekcí.

Libůstkou večera byl ovšem epický koncert Andyho Stotta a vizualisty Roberta Seidela. Atypickou projekcí prostupující Stottovy nelineární rytmy dokázaly řadu návštěvníků zmrazit v němém úžasu.

Jenže to ještě rozhodně nebylo všechno a další enormní sonicko-vizuální nápor na smysly měl ještě přijít. Excelentní spojení klubových experimentů s beztížnou basou a novým grimem předvedl britský pokušitel forem Logos.

Závěrečná tři vystoupení však patřily, alespoň dle našlapanosti v hlavním sálu i vedlejším sálu, k opravdovým černým koňům celého lineupu. Melancholický a přesně vycizelovaný set Nathana Fakea vystřídala minimální technojízda v živém analogovém podání dua Extrawelt, které si hraní evidentně užívali snad nejvíc ze všech. 

Radikální podobou rovných rytmů pak uzavřel tenhle úžasný večer pro ty nejvytrvalejší jeden z nejvěhlasnějších zástupců současné temné techno vlny Ø [Phase]. Dunění v podzemí Veletržního paláce neustalo do sedmé ráno – zrak a sluch však budou návštěvníkům tohohle unikátního eventu přecházet ještě dlouho.

Fotogalerie

Souvisejíci akce

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>