Grand Prix Beroun 2016 očima Tomáše Vintra

Grand Prix Beroun 2016 je za námi. A byla to neuvěřitelná jízda, říká Tomáš Vintr. Jak prožíval celou akci on sám? Dozvíš se v jeho vlastním reportu.

Délka článku: 2 min
Recenze

Urazili jsme dlouhou cestu. Grand Prix Beroun 2016 posunul laťku zase o něco výš. Podruhý v řadě jsme se oficiálně zařadili do programu závodů Světovýho poháru, letos už jsme ale byli připravení.

Po obrovským nárůstu zájmu v roce 2015 jsem se totiž rozhodl, že letošní přípravu nepodcením. Dali jsme dohromady skvělou partu lidí, kteří mi s celým závodem pomáhali. Každej se staral o něco. Na závodech jsme měli tým lidí, kteří mají s podobnýma akcema zkušenosti, což nám hodně pomohlo. Všechno klapalo jako na drátkách.

Tomáš Vintr a vítězi Grand Prix Beroun 2016

Už během dopolední AM/OPEN kategorie bylo jasný, že úroveň samotných riderů se zkrátka rok od roku zvyšuje. Do oficiálního závodu WCS kategorie PRO se z ranních jízd kvalifikovali tři rideři: Jindra Koten, David Luu a Frederik Lupták. 

Honza Basny, Tomas Vintr, Dave Bachinsky na Grand Prix Beroun 2016

Pozvání do hlavního závodu přijalo letos 35 riderů, a to doslova z celýho světa. Odteď tak o existenci Berouna ví v Malajsii, Španělsku, Japonsku, USA, ale třeba i v Brazílii, Mexiku, Rakousku, Chile, Jihoafrické republice nebo Spojených arabských emirátech. Prostě světovej závod se vším všudy. V areálu se nakonec objevilo přes dvacet různých vlajek.

Festivalový náladě přidávalo i solidní vedro; ideální k tomu dát si chlazený pivo a fandit. Vyšplhalo se to až na pětatřicet stupňů ve stínu, takže rideři z Emirátů nebo JAR měli skoro domácí prostředí. Na střeše oficiálního eXcelent kontejneru mezitím zabíjel DJ LU2, kterýmu vydržela energie po celej den. Respekt.

Hip-hop-skate-punk-thrash-electro-rock power!

Do velkýho finále se probojovala devítka nejlepších jezdců; na stupních vítězů pak měly svoje zastoupení Francie, Brazílie a taky Česká republika. Postaral se o to samozřejmě Martin Pek, naše největší hvězda, která si nakonec došla pro velkolepej hattrick. Ivan Monteiro z Brazílie získal stříbro, Vincent Milou z Francie bronz.

Martin Pek & Ivan Monteiro & Vincent Milou

Kategorii Women ovládla Holanďanka Candy Jacobs před Julií Brückler z Rakouska a Natalií Bystrovou z Ruska.

Candy Jacobs, vítězka ženské kategorie

Vím, že se budu opakovat, ale byla to prostě neuvěřitelná jízda. Skvělej zážitek. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu, skvělýmu organizačnímu týmu, manažerům, TV systému, eXcelentu za super podporu a výborný pivo, a samozřejmě i všem, kteří se rozhodli přímo na místě odhodit zábrany a jít po svý ose.

Díky, že nám věříte a pomáháte realizovat naše sny. Stojí to za to. Parádní akce. Vidíme se zase za rok!


Text: Tomáš Vintr
FotoMichal Jirak, Peter Mercell, Archiv GrandPrix Beroun

Fotogalerie

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>