Aid Kidova hlava na cestách

Dárky? Cukrovi? Ani náhodou – producentský talent Aid Kid měl před Vánocemi pořád nabito. Na turné si pro nás vedl deníček.

Délka článku: 2 min
Interview

Ondra Mikula aka Aid Kid aka Kluk s dospělou hlavou patří mezi nejlepší mladé producenty u nás, začátkem roku 2015 vydal skvělou debutovou desku a o jeho koncerty je takovej zájem, že si neodpočinul ani před Vánocema.

A tak zatímco většina z nás si už dávno lámala hlavu s tím, co koupit pod stromek babičce a jak originálně nazdobit 1500 perníčků, Ondra ještě 17.12. vyjížděl na poslední miniturné roku. Jeho hvězda sice rychle stoupá, on ale stojí nohama na zemi. A přestože hrál v létě na Colours, nedělá mu problémy jet přes celou republiku a vystřihnout set pro patnáct lidí.

Požádali jsme Ondru, aby zaznamenával svoje pocity z jednotlivých míst a popsal každou zastávku ve třech větách. Abychom se dozvěděli, jak vypadá realita každodenního hraní pro ty, kteří nesedí doma na zadku a skutečně na sobě pracují. A protože v každým umělci je kousek hereckýho nadání, došlo i na pantomimu. Podívej se, co se Ondrovi před Vánocema (doslova) honilo hlavou.

ZASTÁVKA PRVNÍ: PRAHA (VLKOVA 26, 17.12.)

Kámoška měla narozky. S kamarádem Kewuem jsme byli skoro jediný, kdo z ohlášenejch DJs dorazil. Poprvý v životě jsem hrál pět hodin v kuse.

praha

ZASTÁVKA DRUHÁ: OSTRAVA (DOCK, 18.12.)

V klubu mi cizí člověk řekl, že když zahraju dobře, pozve mě na drink. Ostravu mám rád, ale smrdí. Drink jsem dostal.

ostrava

ZASTÁVKA TŘETÍ: KOPŘIVNICE (MANDALA, 19.12.)

Ty jo, koncert v čajovně s místním rapperem. Čekal jsem klasickej Nepál, ale Mandala je dost alternativní čajovna. Přišlo patnáct lidí a bylo plno.

koprivnice

ZASTÁVKA ČTVRTÁ: BRNO (20.12.)

V neděli jsem měl volno, ale do Prahy se mi ještě nechtělo, tak jsem se stavil v Brně. Ženíškovo knihkupectví v pasáži Alfa je legendární místo. Večer jsem šel na nový Star Wars.

brno

ZASTÁVKA PÁTÁ: ÚSTÍ NAD LABEM (21.12.)

Byl jsem už dost unavenej, ale když vám z Ústí zavolá Petr Kuneš, tak se to neodmítá. Hrál jsem v divadle na improvizovaný afterparty po premiéře. Oponu jsme zatáhli až ráno.

usti


Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>