Tomáš Vintr je dokumentarista na skejtu

Náš jezdec Tomáš Vintr měl v posledních měsících napilno - se svým skejtem objel půlku planety a vždycky měl při ruce foťák. Třeba v New Yorku. Nebo v Číně. Nebo...

Délka článku: 2 min
Blog

O Tomášově cestě do Jihoafrické republiky jsme psali už v listopadu; na závody v Kimberley tehdy nastoupil i se zvrtnutým kotníkem a poslal nám selfie se lvem (živým). To ale byla jenom jedna zastávka na jeho podzimním turné. Letos se s několikanásobným mistrem ČR budeme na stránkách našeho magazínu setkávat pravidelně. První část novýho blogovýho seriálu startuje na konci srpna ve Španělsku...

vigo

Celý to začalo ve Vigu, což je španělský město na hranicích s Portugalskem. Jel jsem tam na závody WCS, společně s kámošem Risem Turym. Vigo je super místo hlavně proto, že tamní atmosféra je totální chillout, jídlo je boží a všechno je mnohem levnější než třeba v Barceloně. Zdrželi jsme se jenom chvíli před odletem do New Yorku...

nyc

...kde jsem si otevřel pivko přímo uprostřed Brooklyn Bridge. Styl. Pak jsme na něj chtěli i sami vyšplhat, ale báli jsme se, že nás zavřou :)

Dostali jsme nápad půjčit si auto a zajet si do Kanady...

can

...kde jsme potkali dalšího kamaráda Micaha Desrogese. Asi nás viděl rád, vzhledem k tomu, že jsme dostali dárek: tuhle káru.

suv

Po desetidenním výletu do Afriky a krátké zastávce v Praze jsem potom nabral směr Asie. První zastávka: Chengdu, Čína. Šest dní jsem jezdil po městě rikšou. Takhle:

chengdu

Nejradši mám ale Malajsii. Je tam fakt krásně. S Honzou Bašným a Kieronem Brodiem jsme zakotvili na tropickým ostrově Pulau Tioman. Na ty scenérie, pláže a palmy bych se vydržel dívat donekonečna.

mal

Jakmile strávíš pár dní na pláži, tak si na to prostě zvykneš. Naštěstí jsem si tenhle zážitek mohl zopakovat i na Floridě a na Bahamách. Jestliže se říká, že voda v Karibiku je nejlepší na světě, pak to můžu klidně potvrdit. 

bahamas

Po návratu zpátky na Floridu jsme ještě neodolali šanci získat lístky na NHL - a rovnou derby mezi Panthers a Tampou. Nevím, jak se nám to podařilo, ale jedinej gól padl 10 vteřin před koncem. Ta atmosféra potom byla neopakovatelná. A konečně jsem naživo viděl tohohle borce:

jj68

Na konci roku se Tomáš po krátké zastávce doma v Praze vydal do Kalifornie, o tom už ale v dalším blogu. Tenhle dokumentarista na skejtu toho zažívá tolik, že jsme sami zvědaví, s čím přijde příště. Tak na úspěšnej rok 2016!

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>