Do Comixu se nechodí jen na jedno

V rámci plzeňskýho výletu po hospodách se naše terénní bloggerka Jana Pakočka podívala i do eXcelent Urban Pub Comix. Pivo tam prý mají vynikající.

Délka článku: 2 min
Blog

Tohle byl boží nápad. Poté, co jsem v Papírně brzo odpoledne obdivovala cvrkot tamního života, nastal čas přesunout se blíž k centru a zakončit turné po západočeské metropoli pár kouskama přímo z výčepu. Comix je pro tenhle účel naprosto ideální místo. Tankovej eXcelent, designová výzdoba a nechuť vracet se domů.

01

Hospody v Plzni mají takovej zvyk, že nejsou zvenku moc vidět. Comix se nachází přímo na hlavním náměstí, musíte ale znát cestu, protože dovnitř se vchází průchodem. Když tuhle hru na schovku zvládnete, máte vyhráno. Akorát bacha, nahoře nad hospodou je totiž svatební salon. Kdo vleze do blbejch dveří, možná si ponese následky na celej život.

02

První věc, která člověka praští do očí, je tematicky vyvedenej interiér. A to hned dvakrát: do zelena a do komiksu. Excelentní využití lahví jako lampiček je v rámci stylu fajn, neoslní a oči neoslepí (za tuto fenomenální větu děkuju druhýmu pivu, na zdraví).

Pokud se nacházíš v Plzni a je zrovna čas oběda (nebo večeře), je Comix dobrej tip. Na svý si přijdou jak kluci, který jdou po masu a smážu, tak i holky, co musí držet lajnu do nových šatiček. Já si objednala caesar salát a dávám za jedna.

03

Největší zbraní tohohle místa je ovšem něco úplně jinýho: profi obsluha, která ví, jak se dělá správný pivo. Konečně jsem poznala ryze plzeňskej styl servírování. Čili mlíko, šnyt a hladinka. Věřte mi, chutná skvěle. Sama se považuju za velkou fanynku mlíka, protože piju obecně pomalu a klasický velký pivo mi při tomhle tempu často zvětrá. A to nechceš. Malý pivka jsou fajn, mlíko je ale ještě lepší varianta: pěna pomalu klesá a zajišťuje pivu trvalej refresh.

Někdo zkušenější mi kdysi říkal, že mlíko se má pít svižně a rozhodně, hlavně se s tím moc 'necrcat'. Já jsem ale zastánkyní pivní demokracie a moje mlíko je mi příjemný právě proto, že mám šanci si ho vychutnat.

04

Comix je příjemná klasická hospoda v takovým tom moderním stylu pro střední korporát. Žádný hogo fogo, ale ani zaplivanda. Můžete sem zajít na kafe s mámou nebo kolegyní, nebo počkat do večera a zaskočit s kámošema na pár kousků (a něco mastnýho k tomu). Holky si daj skleničku, salát nebo těstoviny a zdrbou chlapy a tu #$&*@ Evu z účetního, zatímco kluci s pořádným šnytem nebo hladinkou proberou nový auto a zadek místní servírky. Fér je fér.

A když se zadaří, kluci s holkama můžou zakončit večer nahoře, v tom svatebním salonu. Protože z Plzně do Vegas cesta dlouhá, marné volání.

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>