Do Barcelony jedině se skejtem v ruce

Tomáš Vintr má pro rok 2016 velký plány. Testovací jezdec eXcelentu ve svým blogu mluví o tom, co ho letos čeká, jaký si dává cíle, ale hlavně jak dopadl spontánní lednovej výlet do Barcelony...

Délka článku: 3 min
Blog

Letošní rok je pro mě hodně důležitej, a to z jednoho důvodu: Přesně před 20 lety, v létě 1996, jsem si pořídil svůj první skejt a začal se po něm prohánět kolem baráku v Berouně, kde jsem vyrůstal. Letos mám teda takový malý kulatý výročí. 20 let na prkně. Čeká mě spousta výletů, projektů a závodů, který budu pokrývat po celej rok v tomhle blogu. Máme připravenejch pár velkejch věcí. Rok 2016 si chci opravdu užít.

Jednou z prvních zastávek byla Barcelona, která je pro skejťáky něco jako evropská Mekka. Mimo jiné i proto, že tam panuje skvělý počasí. Dokonce i v lednu. Rozhodnutí vydat se do Katalánska bylo hodně spontánní: jeden den jsme si řekli, že by to mohlo být fajn, a o 24 hodin později už jsme seděli v letadle. Já, moje přítelkyně a dva kamarádi, Rišo Tury s Martinem Pekem.

01

Po příletu jsme skočili do Aeropuerto Busu, kterej vás vezme přímo do centra města, na náměstí Plaza Cataluna, ze kterýho jsme to potom měli zhruba 5 minut pěšky do hotelu v krásný čtvrti Eixample. Dali jsme si s mojí holkou třídenní výlet, během kterýho jsme po městě nachodili nějakejch 30 kilometrů.

02

Jediný, co jsme opět nezvládli, byl výlet na Tibidabo – horu, ze který vidíte celou Barcelonu pod sebou jako na dlani. Za těch 12 let, který do Barcelony jezdím, jsem tam nikdy nebyl, za což se trochu stydím. Tentokrát bylo špatný počasí. Příště už to ale musím dát, protože ten výhled vypadá takhle:

03

Tibidabo teda nevyšlo, ale zato jsme stihli prolézt kompletní centrum města, Barcelonetu, což jsou místní pláže, park Montjuic, kde jsme si otevřeli i pár piv, trh La Boqueria, a konečně taky celou Sagrada Familia. Tam jsme si dokonce cvakli i pár selfíček, jako správní turisti.

04

Po načerpání vizuálních zážitků přišel čas na práci – jinými slovy vyměnit slečnu za tyhle tři parťáky a začít prohánět prkna. Na fotce jsou zleva náš fotograf Peťo Mercel, dole Rišo Tury a vedle mě vpravo Martin Pek, kterej vypadá, že strká prst do nosu sochy na přístavní promenádě.

05

S klukama jsme se chtěli přestěhovat tak, abychom to měli co nejblíž ke spotům a na metro. Našli jsme si hotel přímo u Paral-lel, jednoho z ikonickejch spotů, kde jsme si vždycky ráno dávali první jízdu na zahřátí.

Rišo vzal Barcelonu doslova útokem a za šest dní tady natočil tolik záběrů, že by z toho mohl seskládat celej videopart – tady je jedna rychlá fotka, kterou jsem mu cvaknul při sérce, kterou mimochodem udělal hned na první pokus.

06

Z triků jsme zkoušeli třeba tenhle Kickflip...

07

...nebo BS 50-50 grind na jedný z vyhlídek, která se jmenuje Trinitat Nova. S touhle fotkou se pojí dobrá historka, kdy Rišo blbě přečetl název zastávky metra a místo Trinitat Nova jí nazval Titrinka, takže ať už jsme potom jeli kamkoliv, vždycky jsme tomu říkali Titrinka. Nikdy v životě jsem neřekl jedno slovo tolikrát za sebou.

08

Po náročným dni na prkně samozřejmě následuje večerní romantika. Která s klukama vypadala asi takhle:

09

Když deset hodin denně jezdíš, led je tvůj nejlepší kámoš. Naše otlučený skejty jsou jasným důkazem toho, že jsme se neflákali.

10

Šest dnů uběhlo jako voda a přišel čas vrátit se zpátky do Prahy. Na letiště jsme dorazili s předstihem, a zatímco kluci se okamžitě pustili jako kobylky na letištní VIP salonek, já začal pracovat na prezentacích pro letošní GrandPrix Beroun. Ta se koná 25. a 26. června a já s eXcelentem budeme u toho.

11

Cestovatelskej tip: Pokud je vám v ČR zima a hledáte místo, kam se na chvíli zašít, je Barcelona naprosto ideální řešení. Prkno vezměte s sebou. Nudit se nebude.

Fotogalerie

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>