10 důvodů, proč jít na Transmission

...ten desátý opravdu stojí za to. Přijede totiž Eller van Buuren. Dokonce nám natočil i exkluzivní pozvánku!

Délka článku: 3 min
Blog

Třetí ze série zvacích článků na Transmission je na světě. Slíbili jsme jedno velký překvápko, takže teď přišel čas rozbalit karty. Na pódiu se totiž kromě představených DJs objeví i Eller van Buuren, brácha legendárního Armina, kterej hraje na kytaru a ve své pozvánce, natočené speciálně pro náš web, předvádí sólíčka jak z osmdesátkovýho heavy metalu. Super. Video je na konci, nejdřív si projedeme zbylých devět bodů...

1. Žádná vesnická tancovačka

Tohle se asi rozumí samo sebou, nicméně je dobrý si na začátek zopáknout základní fakta. Transmission si během jedenácti let existence vybudovalo pozici největší halové trance show nejen v Česku, ale i v celé východní části Evropy. Dramaturgové se striktně drží žánru, takže každej, kdo se považuje za fanouška trance (případně EDM celkově), ví, že tady vážně nesmí chybět. Ostatně se stačí podívat třeba na tuhle fotku:

transmission3-original

2. Realita > YouTube

V rámci propagace jsme už sdíleli dost videí z YouTube, protože ta atmosféra člověka jednoduše pohltí, i když se na to kouká v tramvaji na mobilu. Jenže tady se nebavíme o epických sportovních failech ani roztomilých kočičkách, ale o obří akci se skvělým soundem a ještě lepší vizuální projekcí. Víte, co má společného sledování Transmission skrze uploadované DJ sety se sexem po telefonu? Obojí je lepší než nic, ale stoprocentní zážitek získáte jenom naživo.

3. "Ruce k laserům, odleť jako svině"

Touhle odhláškou se reportér Jeremy Factsman z filmu Human Traffic rozloučil s televizními diváky a rozjel bomby. Pokud si myslíte, že se umíte na parketu rozdovádět minimálně tak jako Jeremy, máte jedinečnou možnost vytancovat ze sebe duši. Na Transmission totiž vaše kreace nikdo řešit nebude.

4. Žádné politikaření

Nedávné teroristické útoky v Paříži se staly světovým tématem číslo jedna a média přetékají zprávami vztahujícími se k tomuto tématu. Transmission je ale přece jen o něčem jiném: návštěvníkům akce je proto zakázáno přijít v oblečení s explicitní politickou nebo sociální tématikou. Organizátoři akce tím rozhodně nijak nepopírají tragický rozměr pátečních událostí, jen připomínají, že Transmission je hlavně o odpoutání se z každodenní reality.

5. Moderní Mozart

Přesně takhle řada fanoušků trance nazývá teprve dvaadvacetiletého Andrewa Rayela. Moldavský DJ jednak hraje na piano, jednak (jak jsme se dozvěděli ve včerejším článku) studoval klasickou hudbu, díky čemuž je jeho hudba v rámci žánru vzácně originální. Během své krátké kariéry si tak logicky stihl vybudovat silnou fanouškovskou základnu. I to může být jeden z důvodů, proč se Andrew v populárním žebříčku DJ Mag100 dostal už mezi třicet nejlepších.

6. Poznej svého DJ!

Navazujeme na včerejší rozhovory. Materiálu je spousta. Pokud máte chvilku času, můžete si udělat docela fajn odpoledne přímo s DJs. Hele:

7. CH jako "chrám"

Nedílnou součástí Transmission jsou masivní videoprojekce využívající nejnovějších technologií. I díky tomu se O2 Arena ze soboty na neděli promění v chrám, který poskytne útěchu každému, kdo nechce strávit noc v posteli. Vzhledem k tomu, že tématem letošního ročníku je stvoření života, čekáme desetihodinovou audiovizuální smršť. Zapojit všechny smysly najednou.

8. Možná se dozvíš nějakou super zprávu. Jako tenhle člověk:

(Asi málokdo čeká, že by mu EDM akce zásadním způsobem změnila život, jak ale ukazuje příklad ruského tanečníka, zázraky se dějí. Často ve chvíli, kdy je čekáme ze všeho nejméně. Ten jeho výraz na konci mluví za vše.)

9. Kamarádi na kolečkách

Transmission je samozřejmě v první řadě o tanci. Jsou ale mezi námi i lidé, kteří nemohou „šlapat zelí”, i kdyby sebevíc chtěli. Nicméně protože bez hendikepovaných by slova o jednotě a lásce byla jen prázdnými gesty, zařídili organizátoři místa pro několik desítek vozíčkářů, kteří mají chuť to „rozjet”.

10. Eller van Buuren říká, že máš přijít. A když Eller van Buuren něco říká, myslí to vážně.

Fakt přijede. Není nad překvápko na poslední chvíli. Lepší argument neexistuje.

Souvisejíci akce

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>