RAW - živé semifinále (Analog + Digital)

O projektu Raw Art Wrestling jsme už na magazínu psali několikrát; letošní sezona je zatím tou vůbec největší. V chystaném semifinále se představí hned dvacet ilustrátorů. A kromě kreslícího souboje se můžeš těšit i na zajímavé přednášky.

14.ledna   12:00 OgilvyOne

Vladimír Strejček, zakladatel a šéf studia DRAWetc., už dopředu naznačoval, že tenhle ročník Raw Art Wrestling bude skutečně masivní. Nelhal. Semifinálové kolo startuje už v poledne, a než ve 20:00 začne samotná bitva, jsou na programu přednášky nebo contest Drink and Draw. 

Drink and Draw je koncipovaný jako hodina kreslení. Plánovaný je hned na 12 hodinu a předlohou budou stát modelové a modelky v cosplay kostýmech. 

Od dvou odpoledne se pak rozjede šňůra přednášek, na kterých určitě nemůžeš chybět, pokud se chceš o tématu současné ilustrace dozvědět něco navíc. Mluvit bude třeba Lee Borfkin z Anglie (mural art) nebo Jama Jurabaey, který se věnuje ilustraci pro herní a filmový průmysl (mrkni na jeho web, stojí to za to). 

Za českou scénu pak vystoupí třeba brněnský komiksový autor a ilustrátor Tomáš Kučerovský nebo Jan Šrámek.

raw art wrestling 2016 drawetc.

Samotná ilustrátorská bitva začíná v osm večer a vypadá to na tvrdý souboj. Složení semifinálové dvacítky se určovalo v pěti kvalifikačních kolech; z každého postoupili vždy čtyři ilustrátoři, dva pracující digitálně, dva analogově. Jede se na čas, vítěze určuje odborná porota v čele s Lee Bofkinem. O místo ve finále budou bojovat:

Postupující z 1. kola: Jakub Vykoukal, Tomáš Duchek, Jan Gruml, Vojtěch Velický
Postupující z 2. kola: Ondřej Dufek, Jan Štěpánek, Tomáš Staněk, Lukáš Cinkanič
Postupující ze 3. kola: Josef Boža, Jakub Lang, Radoslav Řepický, Jakub Gajdoštík
Postupující ze 4. kola: Adam Janeček, Ester Kuchyňková, Dalibor Krch, Viktor Svoboda
Postupující z 5. kola: Jakub Politzer, Komz, Karel Cettl, Petr Novák 

14.01.-14.01. 12:00
VSTUP zdarma

Tohle tě bude zajímat

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.