Kom!ks jede: Report v rytmu 128 bpm

Páteční Kom!ks v režii Derricka Maye a Francoise X potvrdil, že warehouse parties mají jedinečný kouzlo.

Délka článku: 2 min
Recenze

Ten nápad je stejně geniální jako jednoduchej: Máš DJe, kterej hraje rytmickou, atmosférickou hudbu, stovky fanoušků ochotných jít domů až ráno, a někde na kraji města stojí prázdná továrna. Je jasný, co je potřeba udělat. Pořadatelé série Kom!ks to chápou, a proto jsou jejich akce v rámci pražské elektronické scény špička. Poslední party roku 2015 nebyla výjimkou. Pokud se chceš přenést v místě a čase někam k půlnoci z pátku 18. na sobotu 19. prosince, pusť si tenhle track a čti dál.

V technu existuje několik zásadních pravidel. Zaprvý, na akce se nechodí hned ze začátku; tohle není folkovej koncert, ale warehouse party, a ty opravdu začínají nejdřív kolem jedenáctý. Zadruhý, jestliže podle Stopařova průvodce je klíčem celýho vesmíru číslo 42, v technu je to 128. Rytmus, u kterýho by mělo bejt varování ministerstva nudy: Pozor, může tě dostat do transu. Ještě že ministerstvo nudy nikdo neposlouchá.

01

Areál Strojírny na Kolbence je pro tenhle druh zábavy jako dělanej. Obrovskej prostor, rozdělenej jenom na dvě části: 90% zabírá parket, zbytek chillout zóna pro ty, kteří potřebujou dobít baterky. A za pultem minimalistický vizuály, rozrážející industriální sterilitu celé továrny.

02

DJové se střídaj bez řečí, prakticky bez pauz, důležitý je nenarušovat plynulost akce. Kolem půlnoci už jsou všichni pod pódiem na jedný vlně. Přichází Francois X a ty zjišťuješ, že můžeš vlézt i přímo za něj, jen tak, jakoby nic. A pozorovat jeho hypnotické pohyby.

03

Případně se mu koukat přímo pod ruce a snažit se odpozorovat, jak to vlastně dělá. To se samozřejmě v přítmí industriální technoparty nepovede, ale je jasný, že Francois to má zmáknutý na jedničku.

04a

Najednou máš před sebou člověka, o kterým Resident Advisor prohlašuje, že je vůdčí postavou bohaté pařížské techno scény, a můžeš tancovat klidně metr od něj. Bouncer na tebe sice kouká, ale jenom proto, abys nedělal bordel. Unášet se rytmem můžeš kdekoliv. Pravidlo "před DJem za DJem nikdo nesmí stát" tady prostě neplatilo. A tak se tancovalo všude – vepředu, vzadu, dokonce i ve frontě u piva.

04

A přestože tohle není ten typ akce, kde by se hlavní hvězda večera nechala vytleskat a napínala fanoušky půlhodinovým čekáním, když máte v lineupu legendu jako Derrick May, nějak to dát najevo musíte. Náhlá změna monotónní světelné instalace se o to postará dokonale.

05

V ten okamžik z tebe spadne únava a víš, že jsou sice možná dvě hodiny ráno, tady se ale domů ještě dlouho nepůjde. A vůbec ti to nevadí, protože jseš v ten okamžik na nejlepším místě v Praze. Kluci z Kom!ksu slibují další velký akce na rok 2016, takže se už teď nemůžeme dočkat dalšího kola. Party!

06

Souvisejíci akce

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>