Tři DJs, šest otázek: Nalaď se na Transmission

Vyzpovídali jsme tři hvězdy nadcházejícího Transmission a dozvěděli se pár zajímavých věcí.

Délka článku: 3 min
Interview

O blížícím se Transmission, svátku EDM, který v pražské O2 Areně spolkne sobotní noc, jsme už psali ve zvacím článku. Teď přichází druhá představovací část: Exkluzivní rozhovory! Vybrali jsme tři DJs a každému položili dvě otázky. Jak se Aly & Fila cítili během své slavné "pyramidové show", jak se k hudbě dostal Andrew Rayel, proč má Bryan Kearney radši L.A. než rodné Irsko...?

aly-fila-original

Aly & Fila

Na Transmission nevystupujete poprvé. Těšíte se? Čím je pro vás tento gig zvláštní?

Premiéru jsme měli v roce 2008, byla to bezva show. Celkově tuhle akci máme rádi, skvělá produkce, super prostor, a samozřejmě fanoušci. Jezdí sem lidi z celého světa, je to takový happening - všichni jsou na jedné vlně, protože milují tuhle hudbu.

Povězte nám něco o vašem vystoupení před egyptskými pyramidami. Jak se člověku hraje na místě, které představuje jeden z největších divů světa? Vzpomínáte na tuhle show? Byla něčím zvláštní?

To byl jeden z našich největších snů - nejen si u pyramid zahrát, ale přímo tam uspořádat vlastní akci. Nakonec se nám to povedlo. Ten pocit se nedá popsat slovy - byli jsme ohromně hrdí na to, že jsme to dokázali, znamenalo to pro nás opravdu hodně. Pyramidy dýchají historií a mystikou, není to jen tak obyčejné místo. Jsme Egypťané a jsme na to hrdí. Dokázali jsme, že i odvážné sny se mohou vyplnit.

rayel-original

Andrew Rayel

Nijak se netajíš tím, že hudba je pro tebe v první řadě o emocích a radosti. Věříš tomu, že má opravdu takovou sílu? Dokáže člověku změnit život?

Opravdu tomu věřím. Hudba je médium, které může změnit cokoliv. Vždyť už pomohla takové spoustě lidí! Hudba tě doprovází v okamžicích radosti i smutku, štěstí i zklamání. Můžeš se na ni spolehnout.

Studoval jsi klasickou hudbu, že? Proč ses s tím rozhodl praštit a začít dělat EDM? Využíváš svoje vzdělání i jako DJ?

Samozřejmě! Jako malý jsem vyrůstal v prostředí, které klasickou hudbu podporovalo, a jsem za to ohromně rád. Hodně mi to pomohlo, ať už z hlediska klasické nauky nebo otevírání nových možností. Vidím to jako velkou výzvu: zkombinovat to nejlepší z obou světů a vytvořit tak magický zážitek.

kearney-original

Bryan Kearney

Narodil ses v Irsku, jako svoje oblíbené město ale uvádíš Los Angeles. Co tě na něm tak přitahuje? Nějaký zákulisní historky...?

Jsem fanoušek West Coast, západního pobřeží USA. Co se L.A. týče, nedá se asi vypíchnout jedna věc, prostě ho mám celkově rád. Vždycky, když jsem tam hrál, byla skvělá show, baví mě i to město jako takový. Po Transmission tam hraju zase, těším se - i na to, jak potom navštívím Six Flags Magic Mountain Theme Park. Na světě není moc míst, kde si můžeš naplánovat takovej program.

A když už jsme naťukli ten zeměpis - co Ibiza? Je to pořád číslo jedna, hlavní město trance? Nebo už to neplatí?

Ibiza se během posledních let hodně změnila, podle mě ztratila část kouzla. Ale možná je to tím, že jsem prostě jenom starší a změnama prošel i samotnej ostrov. Letos se mi tam ale hrálo skvěle, hlavně shows v Creamu a vyprodaná Kearnage Boat Party stály opravdu za to. Trance už tam nemá až tak silnou pozici, stáhlo se trochu do pozadí, parties ale pořád jedou, což je hlavní. Problém je, že čím dál víc dětí poslouchá jinou hudbu, takže neexistuje silná mladá generace.

(Wow... chtěli jsme tenhle text zakončit nějak optimisticky, tak si můžeme pustit třeba nějakej Bryanův set. Naladit se na sobotu. Vidíme se pod pódiem!)

Souvisejíci akce

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>