ThePETEbox v pátek v Uhelně předvede unikátní show

ThePETEBOX je beatboxer. Kapelu nepotřebuje, vystačí si se samplerem, mikrofonem a pusou. Přesvědč se na prvním večeru nové série eXcelent pLayer...

Délka článku: 2 min
Interview

Co všechno se dá zvládnout s mikrofonem, samplovací mašinkou a hromadou talentu? Takový ThePETEbox, který vystoupí v pátek 4.12. ve smíchovském klubu Uhelna, to ví moc dobře. První akce v rámci nové série Excelent pLayer ukáže, zač je toho beatbox. Pokud netušíte, o čem je řeč, podívejte se, jak se tenhle britský démon popral s klasikou od Beach Boys:

Svou debutovou desku Future Loops pojal Pete vcelku netradičně – formou živých performancí, které natočil a pověsil jako playlist na YouTube. O tom, že jeho pojetí beatboxingu táhne, svědčí i to, že Future Loops nasbíralo přes 12 milionů zhlédnutí. Na rozdíl od jiných vokálních kulometčíků své umění nedemonstruje prvoplánově, ale podobně jako třeba Dub FX vytváří organické zvuky a pro své předělávky si vybírá notorické známé songy. Třeba úvodní skladbu z Růžového pantera. Nebo Crimewave od Crystal Castles. Nebo Pixies, nebo Nirvanu. Zvládne v podstatě cokoliv.

„Beatboxing je pro mě regulérní hudební nástroj. S tímhle přístupem cítím obrovskou svobodu vytvářet jakýkoli typ hudby. Nemám žádné hranice a neřídím se žádnými módními trendy. Myslím, že má hudba je velmi různorodá, ale zároveň všechny písně něco spojuje – minimálně to, že je všechny vytvářím svou pusou,” svěřil se nám Pete v exkluzivním rozhovoru. Pokud chcete vědět více o tom, jak o beatboxingu přemýšlí, podívejte se na jeho letošní vystoupení v rámci přednáškové série TEDx:

V České republice se od léta 2014 představí už posedmé a nijak nezastírá, že se sem vrací rád. Páteční koncert nicméně nabídne jednu novinku: jeho hudbu totiž budou naživo doprovázet ilustrátoři ze studia DRAWetc. Obraz i zvuk tak bude vznikat přímo na místě. „Každá show je jiná, pokaždé hraju před jiným publikem, ale vždycky narazím na pár tváří, které už jsem na předchozích koncertech viděl,” prozrazuje. A co ty? Budeš v pátek jeho novým fanouškem, nebo tím starým známým?

Souvisejíci akce

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>