Nobody vytvořil diskotéku pro 21. století

Jakub Strach aka NobodyListen letos na jaře narazil na problém. Žádná ze zavedených pražských parties mu totiž nevyhovovala. Tak si jednoduše vymyslel vlastní – a byl to správnej krok.

Délka článku: 3 min
Interview

Pražská klubová scéna je úplně někde jinde než před pár lety, pořád se ale dají najít mezery, soudí Kuba. Dlouho mu chyběla akce, která by přesně splňovala jeho představy. Až si jednoho dne řekl 'dost'.

Od začátku jsem měl jasno o několika věcech. Nešlo o jednorázovej večírek; chtěl jsem vytvořit pravidelnou sérii, na kterou si lidi zvyknou chodit. Zároveň si hlídám, aby to byla fakt moje akce. Chci mít kontrolu nad výběrem místa, line-upem, dramaturgií, technikou. Když vidíš Addict, je pod tím podepsaný moje jméno."  

Nobodylisten povídá o zrození projektu Addict.

Myšlenka uspořádat vlastní party se tak v Jakubově hlavě rodila nějakou dobu, konečný rozhodnutí ale padlo rychle. Poslední rok, dva se Praha rychle propracovává na světovou mapu nejživějších měst Evropy, takže půda byla připravená. A tak vznikl Addict.

Jakub Nobodylisten Strach - organizátor projektu Addict

Jakub je samozřejmě výraznou postavou pražské scény coby DJ NobodyListen a polovina dvojky VR/Nobody, nominované na žánrovýho Anděla za loňskou debutovou desku. Potřeba mít nějakou vlastní platformu tak v jeho případě vycházela ze dvou bodů: jednak mít kam chodit, ale taky mít kde hrát. Až moc často prý vystupoval na akcích bez atmosféry, v divným prostoru a s pravěkým zvukem.

Žádný promo jsem vlastně nedělal. Jenom jsem řekl kámošům, že do toho jdu. První Addict jsme uspořádali v Chemistry Gallery a přišlo sedm set lidí . Tehdy mi došlo, že to asi má cenu."

Addict #3 Cargo Gallery po Fashion Deala

Komunita lidí kolem mě má poměrně širokej vkus – elektro, rap, trap, progresivní věci. Zavedený pražský akce se ale většinou soustředí buď na jeden žánr, nebo je to naopak moc rozbředlý. Addict je jediná akce svýho druhu. Vnímám to trochu jako diskotéku pro novou generaci. Já chodil dřív do face2face, což bylo na nic. Teď můžou lidi chodit na Addict.

Nobodylisten hrá svůj set na Addict #3

Základních pravidel má Jakub několik. Soustředí se na DJ sety , což je v tomhle stylu poměrně neobvyklý, i když na západě jsou podobný akce mnohem větší mainstream. Addict není ani čistej androš, ale ani vyložená komerce. Velkým problémem je najít správnej prostor – ideální klub totiž u nás prostě není.

Soustředíme se na netradiční, neklubový prostory. Může to bejt warehouse party, ale třeba i mejdan ve Stromovce , kterej plánujem na léto. Zatím jsme hráli jednou v Chemistry a dvakrát v Cargu, už to ale chce změnu. Vlastní klub ale otvírat neplánuju, to je organizační peklo. Zajímavejch míst je dost. Chce to jenom hledat.”

Nobody vlastní klub zatím neplánuje

Jakub si dává záležet na tom, aby Addict 'nepřetěžoval' reklamou; lidi si spoustu věcí řeknou mezi sebou, a pokud máš dostatečně širokej dosah, mediální pokrytí prakticky nepotřebuješ. A kámošů má Jakub až až. Na posledním večírku bylo osm set nadšenců, kteří si i díky eXcelentu užili jednak DJe, jednak 3D projekce od Romana Wernera z plzeňské Papírny . V galerii na konci článku si je můžeš užít i ty.

Otázka, jak dlouho Addict na pražské kulturní mapě vydrží, ale zůstává zatím otevřená. Plánem je prý vydržet minimálně do konce roku. Pak se uvidí. Jasný je, že Jakub nikdy neměl problémy   jít po svý ose , takže jeho jméno ze scény jen tak nezmizí.

Trendy se střídaj tak rychle, že jediným logickým postupem je snažit se vytěžit maximum z toho aktuálního. Jdeme od mejdanu k mejdanu. Další bude ještě v červnu. V novinách si o tom ale nepřečteš, takže informace musíš hledat. Další info neprozradím, ale můžu říct, že to bude fakt velký.

Nobody má s Addictem ještě hodně plánů  

Autor: Dominik Zezula 
Foto: Jiří Faix 

Mike Spirit

Fotogalerie

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>