Kittchenův svět v obrazech

Jakub König aka Kittchen je na rozhovory zvyklý - jako jedna z vůdčích postav české indie scény jich poskytuje desítky. Pro nás ale poprvé odpovědi přímo nakreslil...

Délka článku: 1 min
Interview

Když se Kittchen na scéně v roce 2011 objevil poprvé, byl z toho slušnej poprask - maskovaná postava s kytarou, která svoji první desku nahrála doma v kuchyni a o jejíž identitě nikdo nevěděl. Teď, o pět let později, je Jakubovo jméno dávno venku, na kontě má tři oceňovaný alba a kromě hudby se věnuje i kreslení.

V jeho komiksech hraje hlavní roli nápad s nějakou originální pointou. Samotný zpracování je jednoduchý, hotovej strip vznikne za pár minut. Víme to, protože jsme byli u toho. Během jednoho krátkýho odpoledne nám Jakub prozradil, jak vlastně vzniká nápad něco nakreslit...

kresleni

...plus pár dalších věcí. Otázky z každodenního života, protože nás zajímá, co se honí hlavou známejm umělcům, když zrovna nehypnotizujou publikum. Vznik jednoho stripu jsme si rovnou i natočili.

.

JAKEJ DÁREK K VÁNOCŮM TI UDĚLAL NEJVĚTŠÍ RADOST?

darek

..

Jak si představuješ ideálně strávenej den?

03-original

.

Kdybys hrál jinej žánr, jakej by to byl?

02-original

.

Co jsi udělal dnes jako první věc hned po ránu?

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>