Dan Hanka: akrobat na lyžích

Zkoušet pořád něco novýho. Dělat si věci po svý ose a skákat to, co ještě nikdo jiný. Dan Hanka zkusil sjezd, na který se nezapomíná.

Délka článku: 2 min

Dan je ve světě freeskiingu pojem. Pokud existuje něco, co se dá sjet na lyžích, Dan se o to v posledních letech pokusil. Proto, když za ním eXcelent přišel s tím, zda se nemá chuť posunout po svý ose zase o level dál, neváhal ani minutu. To ještě nevěděl, do čeho jde.

MUSÍŠ SE SOUSTŘEDIT

"Vybíral jsem mezi 2 místy. Černý most a Strahov. Nakonec vyhrál betonový stadion, který má v naší historii veliký význam. Přeci jenom, když se řekne Strahov, tak to něco znamená. Rail, kterej jsem si vybral, je strašidelnej, dlouhej, vysokej, uprostřed úzkejch schodů, s krátkým rozjezdem - takže jakákoliv chyba by byla okamžitě potrestaná, a to dost bolestně. Na druhou stranu, právě o tom urban skiing je. O posouvání se dál po svý ose.

danhanka-photo-web-original

“DĚLEJ TO, CO TĚ BAVÍ, DOKUD MŮŽEŠ”

Tenhle sport je samozřejmě dost riskantní, což se potvrdilo hned několik dní po natáčení, kdy Danovi nevyšel skok a zlomil si ruku. Jeho hlavním kariérním cílem je lyžovat co nejdýl.

“A taky dostat part ve filmu od Level 1 production - už spoustu let dělají ty nejlepší freeski videa, na kterejch jsem vyrůstal a ve kterejch jezdí spousta lidí, ke kterejm vzhlížím,” poodkrývá. A rada pro fanoušky? “Dělejte to, co vás baví. Dělejte to rádi a věřte v to.”

dan-photo-web-original

Kromě Dana se do projektu Po svý ose pustili ještě čtyři další talenti, umělci a sportovci, kteří se chopili zadání s kreativitou sobě vlastní a posunuli se s eXcelentem zase o kus dál. Jak se jim to povedlo můžeš čeknout po Vánocích, zatím se seznam s jednotlivýma aktérama.

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>