Stroj času U Tří trojek

Už se vám někdy stalo, že jste překročili práh hospody a ocitli se v úplně jiným světě? Restaurace U Tří trojek na žižkovské Roháčově ulici tenhle zážitek zaručuje...

Délka článku: 2 min
Blog

Žižkov je místo hospodám zaslíbený. Naše redaktorka Jana Pakočka to dobře ví, takže se na návštěvu Tří trojek těšila týden dopředu. Výsledek ji rozhodně nezklamal.

01

Žižkovskej vesmír je kapitola sama pro sebe. Tvoří ho výčepy, nonstopy, prapodivný music bary a zahulený putyky, kam se odvážíte jen v případě, že ještě nosíte dready. Tři trojky tady mají svoje pevný místo - člověk má pocit, že tahle hospoda tu stojí už X desítek let. Stačí se podívat na venkovní štít a máte jistotu, že planeta Žižkov tady začíná i končí. Maxi tatarák a čepovanej eXcelent jsou samozřejmostí.

02

Máte rádi sci-fi? Pokud jo, tak náklus, protože Tři trojky jsou v podstatě jeden velkej stroj času. Je vidět, že si s výzdobou někdo dal velkou práci. Dřevěnej výčep jako z horský chaty z filmu s Ivou Janžurovou v nejlepších letech. Polstrovaný lavice a dřevěný boxíky. Všude samozřejmě obligátní hliníkový retro cedule. Obrovská rybí trofej jako dominanta celýho prostoru. Co mě ale dostalo nejvíc, je stylová kombinace akvárka a voliéry s drobným ptactvem, zabudované přímo do zdi. Plus terárko s ještěrkama v nekuřácký místnosti. Absolutní devadesátkový Prostřeno.

03

Když nám fešná blondýnka kolem čtyřicítky nesla jídlo a po cestě jí z talíře upadlo pár kroketek, omluvně se usmála a glosovala, ať se nebojím, že mi jich několik ještě nechá dofritovat. Cením. Zvládla jsem to i bez nich.

Z meníčka na vás dýchne ryzí přehlídka gastro-češství. Základem je samozřejmě plejáda věcí, který jdou osmažit: niva, eidam, hermelín, řízky a v podstatě skoro všechno. Pokud to osmažit nejde, promění se to na směs, špíz, případně kapsu. Kuřecí stejk s broskví funguje jako záchranná kotva v existenciálním chaosu tam venku. Jsem upřímně ráda, že tyhle devadesátkový časoprostorový vakua ještě existujou. Navíc teď je to i dost trendy.

04

Atmosféru dobové párty tady nastavuje lokální rádio. Happy hardcore střídá Highland od One More Time. Čekáme na Relax (Don't Do It!), kterej přichází prakticky okamžitě. Dvě bezprizorní paní si objednávají do boxíku českej sektík. Nemusíte se bát - tady vám do pití nikdo nic nehodí. Maximálně zelenou do piva. Což neva.

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>