Čínská tour na prkně

Skejťák Tomáš Vintr se s eXcelentem vydává do celýho světa. Psal pro nás z Barcelony, Floridy i Jižní Afriky, teď se vrací za loňským podzimním výletem do čínskýho Chengdu.

Délka článku: 2 min
Blog

Čína je neuvěřitelná země. Je tak obrovská, že každá její část působí jako jinej kout světa; tohle "přepínání mezi vesmírama" ale funguje dokonce i v rámci jednotlivejch měst. Vezměte si třeba Chengdu, centrum jihozápadní provincie Sečuán. Na jedný straně spousta mrakodrapů a padesátipatrový paneláky, zároveň ale na každým rohu jezírko, kolem kterýho tancujou starší páry. Nekonečný troubení aut na všech silnicích a prdění mopedů 24 hodin denně versus restaurace plný lidí, posedávajících jen tak venku u piva.

01

Sečuán je známej hlavně díky dvěma zajímavostem: zaprvé tu žije panda velká, zadruhé tady pěstujou sečuánskej pepř, po kterým garantuju, že neucítíte jazyk ani pusu. 

Chengdu je velká a nepřehledná metropole. Naše ubytování ve 25. patře místního hotelu mělo svoje kouzlo, my ale nepřijeli jen tak se válet, takže brzo vyvstal problém, jak se po městě vlastně dopravovat. Klasika jsou taxíky nebo metro, jenže skejty si do Číny nebereš proto, abys pak s nima jezdil někde pod zemí. Tak jsme to vzali trochu akčněji.

03

A hlavní důvod naší návštěvy? Právě v tomhle městě se loni v říjnu konal obrovskej sportovní festival FISE World Series, kam jsme se vydali s pár kámošema (včetně klasika Riša Turyho). Připravili jsme s klukama video edit, kterej mapuje naše ježdění od začátku až do konce. Příjemnou zábavu!

Pokaždý, když se dostanu do Číny, zažívám nonstop situace, který člověk ze střední Evropy prostě nedokáže jen tak pochopit. Tamní atmosféru si neumíš představit, musíš to prostě zažít. Tahle část světa je hrozně vděčná v tom, že se tam nikdy nenudíš. Už teď se proto těšíme na další zastávku. Zůstaňte na příjmu, bude to pecka!

04

Nejčtenější

Sledování excelentních akcí

„Cože, ono už to bylo?“ Díky možnosti sledovat akce se o všech nově oznámených koncertech, výstavách a festivalech dozvíš včas.

>